Wymiana bezpiecznika topikowego Przepalony bezpiecznik topikowy - Pogotowie elektryczne, Wrocław 696 33 47 33

Wymiana bezpiecznika topikowego Przepalony bezpiecznik topikowy

Wymiana bezpiecznika topikowego.

Przepalony bezpiecznik topikowy.

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

 
 
 
 
Iskra pogotowie elektryczne wymienia przepalone bezpieczniki topikowe zasilające mieszkania oraz gniazdka, oświetlenie w mieszkaniu. Wymiana bezpiecznika przelicznikowego, wymiana bezpiecznika bm domu w złączu kablowym. 
Naprawiamy śruby stukowe w gnieździe bezpiecznika. Wymieniamy spalone podstawy bezpieczników. 
Naprawiamy kable zasilające bezpieczniki od złącza kablowego do samego bezpiecznika. Wymieniamy bezpieczniki automatyczne oraz wyłączniki rozicowoprodowe. Sprawdzamy czy bezpiecznik jest uszkodzony i na miejscu w mieszkaniu decydujemy czy dany bezpieczniki jest zepsuty czy sprawny.
Istnieje możliwość naprawy bezpiecznika ale jako wykwalifikowani elektrycy odradzamy watowania bezpiecznika. Bo może to doprowadzić do pożaru instalacji elektrycznej.
 
Posiadamy zapasowe bezpieczniki topikowe, wkładki topikowe , bezpieczniki mocy BM ,NH00 , D02, jedno krotnego użytku, wielokrotnego użytku, automatyczne typu ES ,  
 

Dlaczego bezpiecznik przepala się ?

 
Przepalony bezpiecznik topikowy to najczęstsza przyczyna nagłego braku prądu w mieszkaniu. 
Częstą przyczyną przepalania się korka jest załączanie oświetlenia i wybuch żarówki. Gdzie często bańka szklana żarówki pęka a gwint żarówki pozostaje w gnieździe lampy. 
W starych instalacjach elektrycznych zabezpieczenie obwodów jest bardzo małe a potrzeby na energię elektryczną są duże.  Niejednokrotnie klienci w starych instalacjach wkręcają większe zabezpieczenia niż było ono zamontowane ,,Bo często bezpiecznik się przepala ,, Elektryk obliczyć i  zamontował taki mały bezpiecznik aby zabezpieczyć instalację elektryczną przed przegrzaniem. Instalacja elektryczna która była wykonana w latach przykładowo  80  nie jest przystosowania od obecnych potrzeb energetycznych w gospodarstwach domowych.  Włączenie jednocześnie czajnika elektrycznego i zmywarki powoduje częste przepalanie się bezpieczników. W tamtych czasach ni było płyt indukyjnych , czajników elektrycznych , piekarników elektrycznych. I dlatego instalacja i bezpieczniki są niewystarczające do obecnych potrzeb. Rozwiązaniem jest remontant instalacji elektrycznej. Lub wykonanie dodatkowych obwodów odciążające starą instalacją elektryczną, od gniazdka do tablicy z bezpiecznikami. 
 

Przepalony bezpiecznik automatyczny.

Jesli bezpiecznik automatyczny dostaje napięcie na styk zasilania a na odpływie napięcia już nie ma to taki bezpiecznik należy wyminięć na nowy. Bezpieczników automatycznych nie naprawia się. Są to materiały jedno krotnego użytku.  

Jak sprawdzić czy bezpiecznik topikowy jest spalony ?

 
Jak w prosty sposób można  sprawdzić że bezpiecznik topikowy jest uszkodzony. U górnej części bezpiecznika gdzie jest opisana wartość bezpiecznika tam jest oczko informujące o przepaleniu się bezpiecznika. Brak tego kolorowego oczka lub luźne oczko informuje nas że drucik oporowy w środku bezpiecznika jest przepalony i nadaje się on do wyrzucenia. Aby przywrócić prąd należy wymienić bezpiecznik na taki sam. Lub mniejszy, nigdy nie wolno wkręcać większych bezpieczników w gniazdo bezpieczników. Ponieważ może to doprowadzić do pożaru instalacji elektrycznej lub uszkodzenia sprzętu podłączonego do gniazdka. W gnieździe bezpiecznika powinna być wkręcona wkładka kalibracyjna umożliwiająca włożenie większego bezpiecznika. Co zabezpiecza instacje elektryczna przed przeciążeniem i zwarciem.
Niekiedy w starych instalacjach spotyka się tablice elektryczne z bezpiecznikami topikowymi zasilającymi gniazdka, oświetlenie, pralkę. Takie trzy bezpieczniki w bloku z wielkiej płyty można zlokalizować nad drzwiami.
 
Posiadamy zapasowe bezpieczniki topikowe od 10A 16A 20A 25A. Bezpieczniki topikowe  starego typy oraz D02, rurkowe cylindryczne 10x38 , bm.
Zapasowe części pozwalają nam szybko usunąć każdą przerwę w zasilaniu bez konieczności wyjazdu do sklepu po części, nawet w święta i wieczorem.
 

Jak wygląda spalony korek , bezpiecznik topikowy ? 

 
Najszybciej rozpocząć spalony bezpiecznik topikowy można  po luźnym lub brak oczka wskaźnikowego. Jest to zazwyczaj kolorowe oczko które widać w główce bezpiecznika. Lub po wykręceniu główki bezpiecznika i wyjeciu bezpiecznika, widać brak oczka wskaźnika. Spalony bezpiecznik nie bedzie miał przyjęcia , można to sprawdzić przy pomocy multimetra i ustawić test ciągłości obwodu. 
 
Kolory wskaźników: 
  • Czerwony - 10A.
  • Szary - 16A
  • Niebieski - 20A 
  • Żółty 25A.

Iskra Usługi elektryczne 

Rafał Ślepecki

 

+48 696-334-733

 

Wrocław i okolice. 

 

Płatność : gotówka , krata , blik , przelew.  

 
spalony bezpiecznik topikowy

Spalone gniazdo bezpiecznika.