Kran kopie prądem - Pogotowie elektryczne, Wrocław 696 33 47 33

Kran kopie prądem

Zlew kopie prądem

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

Kran kopie prądem

 

Gdy czujemy że kran kopie prądem , lub czuć mrowienie natychmiast należy odłączyć napięcie i nikomu nie pozwalać dotykać kranu. Dlaczego ? Ponieważ porażenie prądem elektrycznym może kogoś zabić. 

 

Podczas pomiaru napięcie mierzone między kranem a odpływem kanalizacyjnym może być przykładowo 20V. To nie znaczy , że jest to napięcie bezpieczne.  Każdy człowiek ma inny naskórek i inaczej odczuwa takie napięcie na swej skórze. Gdy odkręciłam wodę w kranie napięcie może się zwiększyć , wilgotne ręce lepiej zaczyna przewodzić prąd którym zostaniemy porażeni.   

 

Do pojawienia się niepożądanego napięcie na kranie jest kilka kilka popularnych wariantów. 

 Źle wyzerowanie gniazdko elektryczne. Na bolce zostało podane napięcie. Gdy podłączymy przykładowo bojler do takiego gniazdka to przez wodę i rury płynie napięcie. Może zdarzyć się taka sytuacja że u nas w mieszkaniu wszystko jest wykonane poprawnie.  A wadliwa instalacja znajduje się u sąsiada który nie zdaje sobie z tego sprawy. 

 

Zmywarka razi prądem po dotknięciu zlewu. 

 

Po pierwsze nigdy nie wolno rękoma lub własnym ciałem sprawdzać dlaczego zmywarka lub zlew kopie. Bezwzględnie należy taką zmywarkę odłączyć od gniazdka i nie dotykać zlewu. Ponieważ nie wiadomo czy to zmywarka jest uszkodzona czy sam zlew jest pod napięciem. Pamiętaj że w  każdej chwili może dojść do porażenia prądem elektrycznym co jest niebezpiecznie dla życia. My jako wykwalifikowani elektrycy z odpowiednim urządzeniami pomiarowymi w bezpieczny sposób dla nas i dla państwa  sprawdzimy dlaczego zmywarka lub zlew kopie prądem elektrycznym. Zlokalizujemy i usuniemy przebicie.    

 

 

 Elektryk z uprawnieniami  Wrocław

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

Płatność: gotówka, krata, blik, przelew.